Aqua Fitness

W uproszczeniu, AquaFitness to znane z siłowni ćwiczenia na rowerze lub bieżni przeniesione w środowisko wodne. Każde z urządzeń zachowuje wszystkie swoje zalety przy okazji zostawiając na lądzie wiele wad.
Woda pozwala na zwiększenie oporu w trakcie ćwiczeń, a co za tym idzie intensywności całego treningu. Prawidłowy poziom wody powinien sięgać do połowy klatki piersiowej co jest bardzo ważne dla osób nie umiejących pływać. Dzięki wyporności wody, częściowo zanurzone ciało jest lżejsze co wpływa na zmniejszenie obciążenia stawów i kręgosłupa. Dodatkowo temperatura środowiska wodnego wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni – co obniża ryzyko kontuzji.

No age limit
AquaFitness nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych. Zarówno osoby z osteoporozą czy nadwagą mogą bezpiecznie ćwiczyć na rowerach i bieżniach wodnych.

Urządzenia AquaFitnessBike są od lat wykorzystywane również w procesach rehabilitacji osób po urazach układu ruchowego. System ten został sprawdzony przez profesjonalnych sportowców po urazach.

Ćwiczenia pozwalają nie tylko zwiększyć ogólną wytrzymałość organizmu i siłę ale także usprawnić krążenie krwi, zmniejszyć ryzyko zawału oraz poprawić jakość snu.Available for pregnant
AquaFitness zalecany jest również kobietom w ciąży. Redukcja napięcia mięśniowego pozwala zmniejszyć bóle kręgosłupa i karku. Ćwiczenia w wodzie pomagają usprawnić dopływ tlenu i składników odżywczych do płodu, zwiększyć pojemność płuc oraz poprawić ogólne samopoczucie i nastrój. Specyfika środowiska pozwala na eliminację ryzyka upadku i urazu podczas ćwiczeń.

Trening na urządzeniach AquaFitnessBike wpływa również znacząco na redukcję tkanki tłuszczowej, wysmuklenie ciała oraz ogólną poprawę wydolności całego organizmu. Tworzące się podczas ćwiczeń zawirowania wodne wspomagają pobudzanie krążenia w tkankach powierzchniowych co przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Sam trening stanowi także skuteczną broń w walce z cellulitem i rozstępami – przynosząc szybkie i długotrwałe rezultaty.